פסיכותרפיה וייעוץ גיי פרינדלי וטרנס פרינדלי

האתר אינו פעיל ומשמש כארכיון לרשומות עבר

לא סגור/ה על עצמי בנוגע לנטיה המינית

תגיות: ,

בדרך כלל א/נשים כן יודעים למי הם נמשכים, מה עשוי לגרום למצב בו א/נשים מרגישים שאינם סגורים על עצמם? פעמים רבות זה אחד או יותר מהדברים הבאים:

א. תפיסה שגויה של או/או - כלומר או שעלינו להמשך 100% לגברים, או 100% לנשים, וכל דבר אחר הוא "לא סגור". כדאי לזכור – אפשר להמשך גם לגברים וגם לנשים, זה לא חייב לבוא אחד על חשבון השני, וזה לא 'פחות סגור' ממשיכה רק לאחד המינים.

ב. תפיסה שגויה של "הייתי אמור/ה לדעת קודם ואם שמתי לב למשיכה הזו רק בגילי , או אם בעבר כן היתה משיכה למין השני אז משהו כאן לא בסדר" – אין גיל שרק עד אליו יכולים להרגיש משיכה למין מסוים או עבר שמחייב אותנו גם בהווה.

ג. חרדה ודכדוך. מצב של חרדה ודכדוך מקשה להתחבר לרגש ולזהות מה מרגישים ולמי נמשכים מעבר לחרדה.

ד. העדר מרחב לבירור. א/נשים שמנסים כתוצאה מחרדה, דעות קדומות וכד' להרוג רגשות מסוימים 'כשהם עוד קטנים' וכך כל הערוץ הרגשי נתקע ונסיבות מאפשרות נעצרות באיבן.

ה. ערטילאיות יתר. כלומר במקום להסתובב בעולם ולראות באופן ממשי אל מי רוצים להתחבר, יהא זה משה, רותי או שרון מתחילים לחשוב במונחי 'גברים' ו'נשים' ו'עם גברים זה ככה' ו'עם נשים זה ככה' באופן מכליל וכללי מה שמבלבל במקום למקד.

ו. זיהוי שגוי של האם הסוגיה היא שלא יודעים אל מי נמשכים, או שיודעים אל מי נמשכים אבל לא מרגישים מספיק חזקים לעשות משהו בנוגע לזה ולעמוד על שלנו. במקרה הזה לא צריך 'להסגר', צריך להתחזק – לחשוף ולהתמודד עם דעות קדומות, להגביר את תחושת הלגיטימיות ולהגביר את היכולת הנפשית של לדרוש את מקומנו לצד מסוגלות סביבתית לעשות זאת.

כיצד ניתן לסייע בטיפול רלוונטי גיי פרינדלי –
בטיפול ניתן לעבוד על להפחית את החרדה, ליצור מרחב לבירור, לחשוף ולשנות דעות קדומות, ולעבוד על חוזק נפשי והגדלת מסוגלות סביבתית. כשמתקיימים התנאים האלו האדם עצמו יוכל לדעת למי הוא נמשך ויהיו לו כלים לממש זאת.

תגיות: ,

2019 © פסיכותרפיה וייעוץ גיי פרינדלי וטרנס פרינדלי. כל הזכויות שמורות.

הבלוג הזה מבוסס על Wordpress בעברית ו-Magatheme של Bryan Helmig.