פסיכותרפיה וייעוץ גיי פרינדלי וטרנס פרינדלי

האתר אינו פעיל ומשמש כארכיון לרשומות עבר

רגע לפני שמתייאשים מזוגיות

תגיות: , ,

יש שפע סיבות אפשריות מדוע אין זוגיות למרות שרוצים אחת. צריך לזהות מדוע ולהתאים את הפתרונות/חלופות לסיטואציה –
לפעמים לא שמים לב שלא מייצרים מספיק הזדמנויות להכרות.

לפעמים זה זה מחיר של ארון הדוק מדי .

לפעמים חסרות מיומנויות למנף הכרות ראשונית לתחילת קשר.

לפעמים יש סינון לא מתאים בין אם רב מדי או מועט מדי. סינון רב מדי מצמצם את ההזדמנויות להיכרות, בעוד סינון מועט מדי עלול לגרום להוצאת שפע זמן על "It's Complicated" על חשבון "In a relationship"..

לפעמים חסרות מיומנויות לשימור קשר (ליצור זיקה וחיבור מעבר להתלהבות ראשונית)
את כל אלו אפשר להשלים. אם לא מצליחים לבד – כדאי לפנות לעזרת חברים ואם לא הולך איתם אז לפנות לעזרת איש/ת מקצוע, כדי להבין גם מה את/ה לא עושה טוב (או לא עושה מספיק טוב) וגם מה החלופות. פעמים רבות כדי להגיע למקומות אחרים צריכים גם לעשות דברים אחרים או להגיע מעמדה אחרת.

לפעמים צריך להתמקד ברמה האישית (ערך עצמי, בטחון עצמי, העדר שנאה עצמית, חרדה/דכאון) ולפעמים ברמה הבין אישית – כלים ומיומנויות ליצירת אינטראקציות מיטיבות. לחפש בשמחה, לקיים אינטראקציות מכבדות, לא לסבול מסרטים עד שהצד השני מרגיש סטטיסט, ולחפש את הזיזים שמתחילים לסובב גלגל שיניים של חיבור בין אנשים.

כמה מילים על סינון –
הענין הוא לא "לא לסנן", גם מי שלא מסנן מבזבז זמן בקשרים לא מתאימים, הענין הוא לסנן לפי קריטריונים רלוונטיים.
כשבאים אלי מטופלים ואומרים לי שהם נמשכים, למשל, לגברים בלונדיניים מעל מטר שמונים אני אומרת להם שאם הולך להם אז סבבה. למרבה הצער, בדרך כלל לא הולך להם, אך בסוף התהליך הטיפולי הם נמצאים עם גבר שהם רוצים בו ונמשכים אליו, גם אם לא ענה לקריטריונים המקוריים שהוצבו לפני הטיפול. לאורך התהליך הם רוכשים כלים ומיומנויות פיתוח קשר שבנויות על דברים נוספים מלבד נתונים פיזיים של רוחב, גובה ועובי.

אם מסננים פחות לפי 'עד כמה אתה שעיר'/'עד כמה את גבוהה' עוד לפני שנפגשנו (במקום בעד כמה יש משיכה ביננו גם אם היא תלויה בכמות שיער הגוף שלך) ויותר לפי פוטנציאל חיבור/תחומי ענין/זיקה יש יותר פגישות עם פרטנרים רלוונטים ויותר קשרים טובים.
קל יותר ליצור חיבור כשמחפשים את הייחודיות, את התחושה של אדם פוגש אדם. אין שום תחושה של אדם פוגש אדם ב'אם אין לך מראה אשכנזי אין מה לפנות אלי' או ב175/70 אקדמאי/ת. זה לא מספק שום זיז לחיבור.

כמה מילים על מחירים של ארון במציאת זוגיות:
יש בשפע, אנסה להציגם במשל: תארו לכם אדם שהוא בודהיסט, שמעונין לצאת רק עם בודהיסטים, אבל עם כאלה שלא רואים עליהם שהם בודהיסטים, והוא לא רוצה שיראו עליו שהוא בודהיסט, אין לו אף חבר בודהיסט והוא לא מסתובב במקומות של בודהיסטים. תוסיפו לכך שהוא לא מקבל את עצמו, ונרתע מסממנים בודהיסטים. מה דעתכם, האם אלו תנאים שמאפשרים הכרויות באוירה נעימה המאפשרת תנאים מיטיבים לבדיקת קיום הכימיה בינו לבין בודהיסטים אחרים? איזה רושם הוא יעורר לדעתכם אצל בודהיסטים בריאים בנפשם המקבלים את עצמם ומעונינים לחיות חיים נעימים וטובים?

ולנמשל- כשלא רוצים לצאת עם כאלו ש'רואים עליהם' זה פוגע ביכולת לגשת וליזום עם אנשים בסביבתנו (כי ה'רואים עליהם' מאפשר פעמים רבות לדעת אל מי לגשת); כשלא רוצים ש'יראו עלינו' – פוסלים את האפשרות שאנשים ידעו להתחיל וליזום היכרות איתנו; וכשאין חברים מהקהילה, נמנעת האפשרות להכיר דרך חברים. משפט מייצג בהקשר זה הוא 'לא מסתובב/ת במקומות של הקהילה' (שמא יראו עלי/כי אין לי עם מי לצאת) – בפועל התוצאה היא ערוץ צר מדי להכרות – רק אתר הכרות.

זכיתי לסייע לרבים שפנו בשל קושי ביצירת קשרים שמחזיקים מעמד. המסלולים שמובילים מרצון בקשר לסבל מהעדרו רבים ומגוונים. אצל חלק זה היה קשור להשפעת הארון, אצל חלק לתפיסת העצמי, אצל חלק להעדר מיומנויות חברתיות, אצל חלק זה היה תוצאה של זכרונות טראומתיים קודמים, אצל חלק לחרדה ו/או דכאון, אצל חלק זה היה תוצאה של חיפוש/סינון שגוי וכו' וכו'. בכל מקרה יש במה לסייע.

תגיות: , ,

2019 © פסיכותרפיה וייעוץ גיי פרינדלי וטרנס פרינדלי. כל הזכויות שמורות.

הבלוג הזה מבוסס על Wordpress בעברית ו-Magatheme של Bryan Helmig.