פסיכותרפיה וייעוץ גיי פרינדלי וטרנס פרינדלי

האתר אינו פעיל ומשמש כארכיון לרשומות עבר

אין חכמ/ה כבעל/ת נסיון? – רגע לפני ש"מתנסים" כדי להיות "בטוחים"

תגיות: , ,

(הופיע לראשונה כטור בYNET. )
רגע לפני שמתנסים כדי לדעת "מה באמת הנטיה המינית שלי" חשוב לעצור ולוודא במה מתנסים.
חשוב מאין כמוהו שלפני כל התנסות מינית יהיו נוכחים משיכה ורצון. כל התנסות שלא כוללת משיכה ורצון עם מי שאיתו/ה "מתנסים" – מועדת לגרימת סבל ומצוקה.

לפעמים ההורים הם אלו שלוחצים להתנסות או באים בטענה של "איך את/ה יודע/ת אם לא התנסית", ולפעמים האדם עצמו מנסה להתנסות עם בני אותו המין או 'איך זה עם בני המין השני' כדי "להיות בטוח".
ראשית לרוב ההורים או הסביבה הסטרייטית שלוחצת לא בהכרח התנסו בעצמם עם בני אותו המין כדי לדעת למי הם נמשכים אך לא זה העיקר. העיקר הוא שכל התנסות שלא כוללת משיכה ורצון עם מי שאיתו/ה "מתנסים" מועדת לגרימת סבל ומצוקה. כבעלת הכשרה בטיפול יעודי לטראומה טיפלתי פעמים רבות בחוויות ה"התנסות" הטראומתיות בהם צעירים הכריחו את עצמם לעיתים גם בלחץ ההורים "להתנסות" עם איש/ה אליו/ה לא נמשכו כ"מבחן".

התנסות עם בני המין השני ללא משיכה מינית
י' נלקח לזונה על ידי אביו כדי ש'יתנסה' לפני שהוא קובע שהוא הומוסקסואל. ל' הוא זה שהזמין לעצמו נערת ליווי בשביל המבחן. ד' שכב עם ידידה שלחצה עליו כי לא היה לו נעים למרות שלא נמשך אליה וכך עשתה גם ר' עם ידיד שלא נמשכה אליו. מ' הלך לפיק אפ בר לבחורה אקראית. בחלק מהמקרים בקרב גברים חוסר הרצון והלחץ גרמו לתפקוד מיני "ירוד" באותו זמן שהיווה זרעים לחרדת ביצוע גם שנים לאחר מכן (הירוד מופיע במרכאות כי טבעי ונורמלי לחלוטין שהעדר משיכה ו/או לחץ יגרמו להעדר זיקפה איך בכך כל פגם). אצל גברים אחרים גם שנים אחרי ועד הטיפול התוצאה היתה זכרון טראומתי שרדף בעירוב של גועל, אשמה ובושה. בקרב הנשים היו שהרגישו בכך ששכבו שם ללא כל משיכה מינית כאילו הן העבירו את עצמן תקיפה, על כל ההשלכות הנלוות (אשמה, בושה, גועל, האשמה עצמית, סיוטים, המנעויות גם שנים לאחר מכן).

התנסות עם בני אותו המין ללא משיכה מינית
אם אין משיכה מינית לאדם הספציפי שמולנו המצב לא משתפר כשמדובר בהתנסות שכזו עם בני אותו המין.
ג' קבע בתור בחור צעיר עם גבר זר מהאינטרנט כדי לראות איך זה. במקום לראות 'איך זה כשמקימים יחסי מין הדדים מתוך תשוקה' הוא ראה איך זה כשפוגשים אדם זר ששולח אליך ישר ידיים ומתחיל להפשיט אותך ואתה מרגיש מחויב לשכב איתו כדי 'לעבור את המבחן' וכדי לא לאכזב כי זה מבחינת הצדדים היה "החוזה הלא כתוב" בנוגע למטרת הפגישה.
פ' היה הולך בתור צעיר לשירותים ציבוריים כדי לפגוש פרטנר מזדמן כדי לראות איך זה. במקום לראות עד כמה מין הדדי מתשוקה יכול להיות נעים הוא ראה איך זה כשאתה מרגיש שאתה סוטה ומלוכלך וכל המין נצבע בשנאה עצמית וגועל ופחד להיתפס .
נ' הלך למועדון כדי לפגוש מישהו מבוגר ממנו שילמד אותו איך זה. בשירותי המועדון הוא ראה איך זה כשלא רואים אותך ממטר כבן אדם אלא רק משהו לסיפוק מיני מיידי ורגעי, 'בשר טרי' .
ד' פגש בבן גילו דרך אחד הפורומים על אף שלא נמשך אליו הרגיש שהגיע הזמן והוא חייב לראות איך זה. הוא ראה איך זה כשלחץ והעדר משיכה פוגעים בזיקפה ושנים לאחר מכן הוא ראה איך זה חרדת ביצוע – החרדה שלא תהיה זיקפה שגורמת בפני עצמה להעדר זיקפה.

המשותף לכל החוויות השליליות רבות הוא שבמקום להתנסות במין רצוי שנובע מתשוקה מתנסים באיך זה לקיים מין בלחץ עם אדם שלא בהכרח נמשכים אליו למטרות מבחן. התוצאה נעה פעמים רבות בין עוגמת נפש, זכרון טראומתי, וזרעים אפשריים לחרדת ביצוע עתידית.

משיכה מינית נקבעת לפי מה שרוצים ונמשכים אליו, לא לפי מה שמכריחים את עצמנו להתנסות בו. אם יש משיכה חוויה שלילית לא אומרת דבר על הנטיה המינית. גם סטרייטים שהיתה להם חוויה מינית לא נעימה לא מגיעים למסקנה שהם לא סטרייטים אלא מחפשים חוויה אחרת, טובה יותר, עם בני המין השני.

במה כן כדאי להתנסות
כדאי להתנסות בקשרים נעימים והדדיים מרצון.

כשיש תחושת בלבול אז במה להתנסות?
לפעמים תחושת בלבול בנוגע לנטיה המינית מגיע מהיפותטיות יתר (אם אהיה עם גבר אז ככה ואם אהיה עם אישה אז ככה…) בסופו של דבר אנחנו לא עם גבר או עם אישה אלא בקשר עם אדם ספציפי. לדמיין איך זה חיים עם אישה או חיים עם גבר זה מבלבל כי זה מרמז על שני מסלולים אחידים שצריך לבחור ביניהם, והרי כל קשר בין מסלול אחיד לבין המציאות איננו בנמצא.
לפעמים בלבול נגרם מכך שבמקום לצאת למציאות ולפגוש אנשים שמוצאים חן בעיננו ולראות איך הקשר איתם, יהיה מגדרם אשר יהיה, 'מריצים סרטים' בראש על תרחישים עתידיים , על סמך מאפיינים שעבור חלק מהאנשים פחות רלוונטים לקשר (מגדר) במקום מאפיינים יותר רלוונטים של האופי של האדם מולנו ושל האינטראקציה שיש ביננו. במקרה כזה המלצתי היא פחות דמיון (שפעמים רבות משקף במה להקרנת סטריאוטיפים וחששות) ויותר מציאות- לצאת לעולם ולהתנסות בחיפוש ומציאת קשרים שעושים עימנו חסד.

תגיות: , ,

2019 © פסיכותרפיה וייעוץ גיי פרינדלי וטרנס פרינדלי. כל הזכויות שמורות.

הבלוג הזה מבוסס על Wordpress בעברית ו-Magatheme של Bryan Helmig.